Profesjonalne cięcie wodą
w systemie jet


Wycinamy precyzyjnie dowolny kształt w niemal każdym materiale!


Zobacz

Profesjonalne cięcie wodą
w technologii waterjet


Wycinamy precyzyjnie dowolny kształt w niemal każdym materiale!


Zobacz

Metody cięcia materiałów – przewaga waterjet nad laserem

« wróć

Metody oraz technologie cięcia materiałów takich, jak stal, granit, aluminium i wielu innych to ważny temat szczególnie dla przedsiębiorców, którzy szukają skutecznych rozwiązań ułatwiających codzienną pracę oraz takich, które pozwolą wznieść ich działania na wyższy poziom. Jest to także istotna kwestia z punktu widzenia klienta – szczegółowość elementów, możliwość wycinania nietypowych kształtów i struktura powierzchni materiału po obróbce to czynniki, na które ci zwracają szczególną uwagę.

Z tego względu, dziś postanowiliśmy przyjrzeć się dobrze znanej metodzie obróbki materiałów cięcia wodą, czyli tak zwanej technologii waterjet i skonfrontować ją z metodą cięcia laserem.

Technologia waterjet na dobre zakorzeniła się w ofercie naszego przedsiębiorstwa. Jako firma Elplast, realizację zleceń opartych o metodę cięcia wodą wykonujemy dzięki wciąż rozwijającemu się parkowi maszynowemu. W jego szeregach posiadamy m.in. profesjonalną maszynę przeznaczoną do wykonywania tego rodzaju obróbek – CNC Waterjet KIMLA STREAMCUT 4121.

Czym jest waterjet i w jakich branżach ma swoje zastosowanie?

Technologia waterjet to jedna z metod cięcia materiałów za pomocą wody z domieszką ścierniwa. Wysokie ciśnienie, jakie wykorzystywane jest w technice waterjet umożliwia precyzyjne wycinanie nawet niewielkich elementów i wzorów w różnego rodzaju materiałach o grubości nawet do 200 mm. Swoje szczególne właściwości z łatwością przekuwa na szerokie zastosowanie. W przeciwieństwie do metody cięcia laserem, które sprawdza się głównie przy pracy na cienkich materiałach, waterjet jest kompleksowym rozwiązaniem wykorzystywanym w takich branżach, jak przemysł maszynowy, samochodowy, zbrojeniowy, lotniczy, ale także medyczny, spożywczy, czy budownictwo.

Zalety wykorzystania metody cięcia wodą jako obróbki materiałów

Niepodważalną zaletą metody cięcia wodą, która odróżnia ją na tle innych technologii, oprócz wspomnianej wcześniej możliwości precyzyjnego wycinania nawet grubych materiałów, jest fakt, że materiały cięte z wykorzystaniem technologii waterjet nie wymagają dodatkowej obróbki. Wiąże się to nie tylko ze skróceniem czasu całego procesu, ale co za tym idzie także z możliwością zaoszczędzenia zużycia wody i energii elektrycznej.

 

Co więcej, jest to technologia bardzo bezpieczna i ekologiczna – podczas cięcia wodą nie wydzielają się żadne trujące gazy lub pyły, a pozostałości powstające w trakcie trwania procesu zbierane są do pojemnika, a następnie utylizowane.

Lakiernia
Reklama
Ślusarnia
Piaskowanie