Profesjonalne cięcie wodą
w systemie jet


Wycinamy precyzyjnie dowolny kształt w niemal każdym materiale!


Zobacz

Profesjonalne cięcie wodą
w technologii waterjet


Wycinamy precyzyjnie dowolny kształt w niemal każdym materiale!


Zobacz

Cięcie wodą - Zalety

Waterjet to jedna z najbardziej docenianych metod cięcia, stosowanych aktualnie w różnych branżach przemysłowych. Poniżej prezentujemy listę jej najistotniejszych zalet, będących świadectwem wyższości waterjet nad pozostałymi technikami tnącymi.

 

  1. Pozwala na precyzyjne wycięcie dowolnego kształtu.
  2. Może być stosowana w praktycznie każdym materiale o grubości nawet do 200 mm. 
  3. Z powodzeniem zastępuje wycinarki laserowe i frezarki. Inaczej niż w przypadku waterjet, wspominane metody charakteryzują się niższą precyzją cięcia i mają ograniczone możliwości obróbki materiałów.
  4. Materiały cięte za pomocą metody waterjet nie wymagają dodatkowej obróbki.
  5. W przeciwieństwie do plazmy czy lasera, cięcie wodą pozostawia gładkie krawędzie.
  6. Podczas pracy tą techniką nie jest generowane ciepło. Dzięki temu materiał nie ulega odkształceniom i nie zmienia swoich właściwości.
  7. Brak różnego typu nacisków i oddziaływań chemicznych.
  8. Temperatura stosowanej wody wynosi około 40°C, a używany materiał ścierny nie wchodzi w reakcje chemiczne z tworzywem.

Waterjet a ekologia

Technologia waterjet jest procesem ekologicznie czystym. W metodzie wykorzystującej cięcie wodą nie wydzielają się trujące pyły czy gazy, a ilość odpadów jest zminimalzowana. Powstające podczas pracy pozostałości (zużyte ścierniwo i drobinki ciętego materiału) zbierają się na dnie zbiornika z wodą i są traktowane podobnie jak gruz, czyli zostają utylizowane po zapełnieniu pojemnika. Dodatkowo ilość zużytej wody jest relatywnie niewielka, a tworzywa nie wymagają dodatkowej obróbki, co pozwala zaoszczędzic czas, wodę i energię elektryczną

Lakiernia
Reklama
Ślusarnia
Piaskowanie