Profesjonalne cięcie wodą
w systemie jet


Wycinamy precyzyjnie dowolny kształt w niemal każdym materiale!


Zobacz

Profesjonalne cięcie wodą
w technologii waterjet


Wycinamy precyzyjnie dowolny kształt w niemal każdym materiale!


Zobacz

Wykorzystanie metody waterjet w przemyśle budowlanym

« wróć

Waterjet czyli metoda cięcia wodą, to rozwiązanie, które w swoich działaniach wykorzystuje coraz więcej firm, chcących spełnić wszystkie życzenia klientów, nawet te najbardziej wymagające. To właśnie dzięki nim – codziennym wyzwaniom możliwy jest rozwój i bycie coraz lepszym. Na te aspekty stawiamy szczególny nacisk jako firm Elplast. Metoda waterjet jest u nas jednym z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w przygotowywaniu materiałów z zakresu budownictwa – obróbki kamienia, szkła, granitu, glazury.

Cięcie szkła metodą waterjet – sposób działania i zalety

Technika cięcia wodą to przede wszystkim świetne narzędzie pozwalające na realizację zleceń, gdzie precyzja, szczegółowość i drobiazgowość są na pierwszym miejscu. Do takich zadań należy m.in. cięcie szkła – ten odznaczający się szczególną kruchością i delikatnością materiał łatwo może ulec uszkodzeniom w trakcie pracy nad nim. Jednak dzięki zastosowaniu technologii waterjet, naprężenia powstające na skutek wycinania szkła są niewielkie, a jedyną niezbędną czynnością, jaką należy wykonać, jest unieruchomienie ciętego szkła tak, by zapewnić mu stabilną pozycję. Takie możliwości sprawiają, że cięcie szkła strumieniem wody pozwala na stworzenie wyrobów o dowolnym, nawet bardzo skomplikowanym kształcie.

Precyzyjna obróbka glazury, marmuru i kamienia możliwa dzięki metodzie cięcia wodą

Podobnie, jak w przypadku szkła, metoda cięcia wodą sprawdza się również przy pracy nad takimi materiałami, jak kamień, ceramika, glazura, marmur czy granit. Podobnym wyzwaniem w pracy z tymi materiałami jest także ich grubość – ale o ile w przypadku szkła jest ona znikoma, o tyle przy wszelkiego rodzaju kamieniach stanowi wyzwanie ze względu na jej znaczność. Jednak i tu technologia waterjet okazuje się być niezastąpiona – wykonanie otworów, czy też nietuzinkowych wzorów np. na posadzkach i ozdobnych kamieniach jest możliwe bez żadnych problemów. W skutek wykorzystania metody cięcia wodą, na marmurze czy glazurze nie ma śladów żadnych odprysków, a precyzyjność tej metody daje klientom wręcz nieograniczone możliwości realizowania wizji ozdabiania podłóg i tworzenia dekoracji, których wykonanie z użyciem innych narzędzi jest praktycznie niemożliwe.

 

Co równie ważne, wykorzystując cięcie wodą znacznie oszczędzany jest surowiec, na którym pracujemy, co przyczynia się także do zmniejszenia ilości odpadów wytwarzanych w trakcie procesu.

Precyzyjne wzory i wielkowymiarowe konstrukcje

Waterjet to nie tylko technologia, która sprawdza się w przypadku wycinania niewielkich i nietuzinkowych wzorów. Umożliwia ona także pracę na materiałach o większej powierzchni – blatów kamiennych na wymiar, dowolnego rozmiaru i kształtu luster, czy też płytek podłogowych.

Szukasz kompleksowych rozwiązań, opartych o najnowsze technologie, realizacji których podejmą się profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem? Sprawdź pełną ofertę firmy Elplast – Cięcie wodą.

Lakiernia
Reklama
Ślusarnia
Piaskowanie